Izvor: B92, 21.Okt.2010, 19:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanov sa makedonskom zajednicom
Beograd -- Predsednik Makedonije Đorđe Ivanov sastao se sa predstavnicima makedonske nacionalne zajednice u Srbiji.
Ivanov je sa makedonskom nacionalnom manjinom razgovarao o očuvanju njihovog nacionalnog identiteta i budućem popisu stanovništva.
Predsednik Makedonskog saveta u Srbiji Borče Veličkovski zatražio je od Ivanova da pomogne povećanju njihovog političkog uticaja u Srbiji.
Veličkovski se založio i za što skorije obrazovanje mešovite >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << međudržavne komisije koja bi sprovodila dogovor dve države o zaštiti manjinskih prava Makedonaca i Srba.
Predsednik Makedonije je tokom drugog dana boravka u Beogradu posetio farmaceutsku kuću iz te zemlje "Alkaloid", kao i Fakultet političkih nauka. On se danas popodne sastao i sa liderom Srpske napredne stranke Tomislavom Nikolićem.
Ivanov je juče imao odvojene susrete sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem, premijerom Mirkom Cvetkovićem i predsednicom Skupštine Slavicom Đukić-Dejanović.
Tokom tih susreta je zajednički konstatovano da su odnosi dve države dobri, kao i da će se Beograd i Skoplje pomagati u procesu evropskih integracija, i pored otvorenog crkvenog pitanja i pitanja Kosova.
Ivanov razgovarao sa predstavnicima makedonske manjine
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Okt.2010
BEOGRAD -..Predsednik Makedonije Đorđe Ivanov sastao se danas sa predstavnicima makedonske nacionalne zajednice u Srbiji, sa kojima je razgovarao o očuvanju njihovog nacionalnog identiteta i budućem popisu stanovništva...Kako navodi agencija MIA, predsednik Makedonskog saveta u Srbiji Borče Veličkovski...











