Izvor: B92, 17.Avg.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivan Vujacic ambasador SRJ u Vasingtonu
Beograd -- Savezni ministar inostranih poslova Goran Svilanovic potvrdio je da je Vasington dao saglasnost za imenovanje Ivana Vujacica za jugoslovenskog ambasadora u Sjedinjenim Americkim Drzavama. "Sjedinjene Americke Drzave su zvanicno dale agreman i sada je tehnika kad ce on da bude tamo", rekao je Svilanovic i precizirao da bi novi jugoslovenski ambasador vec u toku septembra mogao da otputuje u Vasington. Svilanovic je najavio da ce zajedno sa predsednikom SR Jugoslavije Vojislavom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kostunicom 11. septembra otputovati u visednevnu posetu SAD. "Moj plan je da, osim Njujorka, gde cemo zajedno ucestvovati u generalnoj debati na Generalnoj skupstini Ujedinjenih nacija, jos dan-dva provedem u Vasingtonu. Nisam siguran da li ce Vujacic vec tada biti u Vasingtonu, ali ako ne tada, neki dan iza", zakljucio je Svilanovic.















