Izvor: B92, 20.Mar.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Italijanski general: Branićemo pravoslavne objekte
Prizren -- Pećka patrijaršija, manastir Visoki Dečani i preostali pravoslavni objekti u zoni odgovornosti Kforove multinacionalne brigade Jugozapad biće branjeni do poslednjeg vojnika, najavio je u subotu komandant te brigade Alberto Primićeri. Pucaćemo na svakog ko pokuša da bilo šta uradi, izjavio je italijanski general u Prizrenu.
"Već sam izdao tu naredbu mojim vojnicima", rekao je Primićeri na sastanku sa predstavnicima tih pravoslavnih objekata održanom u petak >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uveče, preneli su agenciji Beta dobro obavešteni izvori.
Primićeri je, kako navodi isti izvor, najavio da će se isto dogoditi i ako budu napadnuti Srbi u Goraždevcu, Orahovcu, Velikoj Hoči, Sredačkoj župi i ostalim mestima gde su se vratili ili tu ostali da žive i nakon dolaska NATO trupa, u junu 1999. godine.
Prizren, njegove spaljene crkve, spomenici i srpske kuće biće obnovljene i svako ko želi moći će da se vrati svojoj kući, obećao je italijanski general.











