Izvor: B92, 17.Maj.2010, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga na tri lokacije na Kosovu

Priština -- Kosovske institucije najavljuju pretrage lokacija za koja se sumnja da su masovne grobnice - na Košarama, Livočkom jezeru i Belaćevcu.

Predsednik komisije Vlade Kosova za nestale osobe Pren Đetaj izjavio je da će institucije Kosova preduzeti konkretne mere za iskopavanje na tim mestima.

Đetaj je za agenciju Beta rekao da su preduzete konkretne mere da se obezbede uslovi za početak iskopavanja eventualnih masovnih grobnica.

"Za Košare očekujemo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odgovor Bezbednosnih snaga Kosova oko razminiranja terena kao preduslova da se u tom delu započne sa iskopavanjima. Ssto se tiče Livočkog jezera dogovorili smo se da sačekamo juli, kada će nivo jezera biti nizak što će omogučiti iskopavanja", naveo je on.

Govoreći o Belaćevcu, Đetaj je rekao da su za iskopavanje potrebna značajna finansijska sredstava i da se trenutno radi na njihovom obezbeđivanju.

Čim se obezbede sredstva mi ćemo početi sa iskopavanjem, rekao je Đetaj.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.