Izvor: B92, 29.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Isakov demantuje kontakte sa DB-om
Beograd -- Potpredsednik Vlade Srbije Miodrag Isakov demantovao je u utorak za Radio B92 da je imao bilo kakve kontakte sa Službom državne bezbednosti. "To je, zaista, koješta. Ja se jesam oprobao u raznim porocima, počev od novinarstva do politike, uključujući i kafane i kazino, ali nikada nisam probao drogu ili DB. I nikada nisam trgovao tuđim životima i državama, kao što je to činio Milošević, već svojim obrazom i svojim novcima", rekao je Isakov.
Na pitanje da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << li se kockao u novosadskom Kasinu Rojal, Isakov je odgovorio: "Pa, naravno da sam bio. To je u mom komšiluku, druga kuća od mog stana. Bio sam i tu, kao i u mnogim drugim kafanama u gradu, u to vreme možda i više nego što je uobičajeno, kako bi pokazao da me siledžije, kriminalci i špijuni razne vrste nisu mogli uplašiti. Ako su mogli da me oteraju sa posla, ne mogu da me oteraju iz svoga grada i iz mojih kadfana. Ponekad sam se i kockao, za svoje pare. Od Šoroša, koga Milošević spominje, nikada nismo dobili nikakve novce ni ja ni Nezavnisno društvo novinara, čiji sam bio predsednik, kao ni nedeljnik 'Nezavisni'. Jednom prilikom je Šoroš direkno platio štampariji Forum štampanje tog lista, čijim se čitanjem o meni možete sve saznati", rekao je Isakov.Kako izveštava dopisnik B92 iz Novog Sada Dragan Gmizić, kazino Rojal bio je početkom devedesetih sastajalište tzv. probranog društva. Nekadašnji kazino Rojal u novosadskoj čaršiji uvek se dovodio u vezu sa podzemljem. Jako obezbeđenje, dozvole za ulazak samo odabranima, karakteristična ikonografija posetilaca, oličena u skupim automobilima, markiraim odelima i izrazu njihovih pratilja, detalji su koji su upotpunjavali sliku o mestu, koje okuplja tzv. "žestoke momke". U lokalu nisu zabeleženi nikakvi veći incidenti, a kao jedan od glavnih razloga za to, navode se jake pozicije vlasnika Veselina Vukotića u tadašnjem sistemu vrednosti. Kazino se nalazi u strogom centru Novog Sada, u zgradu hotela Putnik. Slučajno ili ne, preko puta nalazi se zgrada Pokrajinskog odbora SPS-a.










