Izvor: B92, 21.Jan.2010, 02:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Interesovanje za izbore u Odžacima
Odžaci -- U ponoć u Odžacima stupa na snagu predizborna tišina pred lokalne izbore zakazane za nedelju, za koje vlada veliko interesovanje među državnim funkcionerima.
Pretposlednjeg dana kampanje u Odžacima je boravio neuobičajeno veliki broj državnih, partijskih, republičkih i pokrajinskih funkcionera. Grad su posetila čak tri ministra - Žarko Obradović, Nebojša Bradić i Petar Škundrić, i predsednik vojvođanske vlade Bojan Patić, koji je s privremenim lokalnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vlastima potpisao protokole o izgradnji puteva.
Ministar prosvete Žarko Obradović posetio je osnovne škole "Ratko Pavlović Ćićko" u Ratkovu i "Miroslav Antić" u Odžacima.
Državni sekretar i savetnik Ministarstva zdravlja, Tomislav Stanić i Dubravka Šaranović Racić, obeležili su početak rada mobilnog mamografa na teritoriji Vojvodine.
Ministar kulture Nebojša Bradić i državna sekretarka Nadica Momirov posetili su u Odžacima i Novom Sadu lokalne medije i Srpsko narodno pozorište.
Ministar rudarstva i energetike Petar Škundrić, pokrajinski sekretar za energetiku Radoslav Striković i direktor "Srbijagasa" Dušan Bajatović govorili su na tribinama u Bačkom Gračacu i Odžacima.
Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Patić i predsednik privremenog organa opštine Odžaci, Veroljub Marković, potpisali su protokole o izgradnji puta Srpski Miletić - Bački Brestovac i sanaciji crkve u Bačkom Brestovcu.
Privremene mere u opštini Odžaci uvedene su 1. septembra 2009. godine, a za vanredne lokalne izbore 24. januara podneto je deset izbornih lista.
U prethodnom sazivu, na vlasti u Odžacima bila je Srpska radikalna stranka.






