Izvor: B92, 02.Feb.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ilić: Razgovori sa DS-om mučni, SPS ništa ne traži
Beograd -- Velimir Ilić iz Nove Srbije kaže za B92 da su pregovori sa DS-om bili isuviše mučni i da ih je trebalo okončati. "Sve što su tražili prihvaćeno je, ali ni to im nije bilo dovoljno. Izbor predsednika je najbitniji, a čiji će glasovi to omogućiti - to je manje važno", rekao je Ilić. On je dodao i da u SPS-u vidi boljeg saradnika u razgovorima od demokrata: "Nije bilo razgovora, ne znamo koja je cena. Bitno je da se izabere predsednik parlamenta jer je to neophodno, pa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << taman bio i radikal, ako ne postoji drugi način da se to odradi. Socijalisti ništa nisu tražili, a ako nešto budu tražili, sigurno ćemo o tome razgovarati."
Ostale članice političkog bloka koji danima pregovara o formiranju vlade i konstituisanju parlamenta, G17 plus i koalicija SPO-NS, prihvataju podršku socijalista za izbor predsednika parlamenta. Goran Paunović iz G17 plus, međutim, ostavlja mogućnost da demokrate ipak prihvate dalje razgovore o formiranju izvršne vlasti. On dodaje da će G17 svoje eventualno učešće u vladi koju podržava SPS razmatrati na sastancima stranačkih organa. "Najvažnije je u ovom trenutku da se konstituiše skupština, da se izabere predsednik, potpredsednik i sva radna tela da bi skupština konačno počela da radi. Mislim da nije nikakva jeres ako poslanici SPS-a glasaju za kandidata DSS-a. Videli smo to i 2000. godine", rekao je Paunović.
Predsednik Političkog saveta Srpskog pokreta obnove, Bojan Dimitrijević, kaže da ta stranka prihvata socijaliste kao partnere u izboru predsednika Skupštine, ali da se ta podrška ne odnosi i na formiranje buduće vlade.







