Izvor: B92, 17.Feb.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatska ne odustaje od tužbe

Novi Sad -- Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić izjavio da Hrvatska ne razmišlja o odustajanju od tužbe protiv SCG za agresiju i genocid.

Mesić je, odgovarajući na pitanje da li postoji šansa da taj spor bude okončan sporazumom dveju država, rekao za novosadski Dnevnik da se ne razmišlja o mogućnosti odustajanja od tužbe pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu.

Mesić je naglasio da je ključ rešenja u individualizaciji krivice za zločine počinjene u ratovima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u protekloj deceniji, jer "kada za zločine budu odgovarali konkretni ljudi, prestaće kolektivno optuživanje".

Neki predstavnici Bosne i Hercegovine, kao i Srbije i Crne Gore, nagovestili su da bi moglo doći do sporazuma oko tužbi koje su podnele zemlje bivše Jugoslavije.

"Na nama je da se suočimo s vlastitom prošlošću i vlastitim greškama, bez guranja problema pod tepih. Mlade generacije moramo učiti toleranciji i dijalogu, nikako ih ne smemo terati u situaciju da vode tuđe i neke davno prošle ratove", poručio je predsednik Hrvatske.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.