Izvor: B92, 29.Dec.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haradinaj: 2005. važna za nezavisnost

Priština -- Premijer Kosova Ramuš Haradinaj, kaže da će pitanje nezavisnosti Kosova biti okončano krajem 2005.

Sledeća godina je, po oceni Haradinaja, najznačanija za Kosovo i institucije pokrajine. Ispunjenje standarda koje je međunarodna zajednica odredila za Kosovo, direktno utiče na poboljšanje života građana, a posebno na slobodu kretanja, red i zakon, sigurnost i trajni povratak raseljenih, rekao je Haradinaj za list "Kosovalajv".

On veruje da će se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << januara iduće godine postići sporazum sa političkim vođsvtom Srba sa Kosova, kako bi oni preuzeli odgovornosti koje im pripadaju unutar institucija. Komentarišući službeni stav Beograda, da neće sarađivati s Vladom Kosova, dok je on na njenom čelu, Haradinaj je rekao da Beograd ne može "kao taoca" da drži procese na Kosovu i ponovio svoju spremnot da sarađuje sa vlastima Srbije.

Kosovski zaštitni korpus uskoro Vojska Kosova

Sličnog je mišljenja i komandant Kosovskog zaštitnog korpusa Agim Čeku, koji je rekao da su Kosovu potrebne snažne i funkcionelane institucije koje će garantovati stabilnost, ali i trajnost, demokratske države.

On je takođe, rekao i da bi KZK trebalo da postane "vojska Kosova" i pre rešavanja konačnog statusa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.