Izvor: Blic, 27.Maj.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gligorov: Mali učinak Vlade

Gligorov: Mali učinak Vlade

Vlada premijera Vojislava Koštunice do sada nije puno učinila, ona se u oblasti ekonomije koncentrisala pre svega na budžet, koji je napravljen u velikoj žurbi, ocenio je stručnjak bečkog Instituta za međunarodne uporedne ekonomije Vladimir Gligorov.

'Nekoliko, ne mnogo, zakona je usvojeno, a privatizacija faktički potpuno obustavljena. Srbija trenutno nema ministra privrede zato što se on kandiduje za predsednika. Politički, Vlada >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ide unazad', rekao je Gligorov za 'Prese'.

On je još kazao da DSS, u čijem je programu bila i promena Ustava, do sada ništa nije uradila po tom pitanju.

'Vlada ne sarađuje sa međunarodnom zajednicom, ne stvara pravnu državu i nije ništa uradila na reformi vojske, policije i pravosuđa', istakao je on. Gligorov je izrazio uverenje da je neophodno poboljšati konkurentnost domaće robe pametnom politikom kursa valute, jer se tek tada mogu očekivati strane investicije i razvoj izvornog sektora sa sopstvenim proizvodima.

Kada je reč o zahtevu EU za harmonizaciju ekonomskih sistema SCG, Gligorov je naglasio da ne vidi probleme po Srbiju ako to uradi, već samo prednosti.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.