Izvor: B92, 11.Sep.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fišer najavio nastavak pomoći Beogradu
Beograd -- Ministar inostranih poslova Srbije i Crne Gore Goran Svilanović izjavio je da je Nemačka spremna da dalje podrži napore Srbije i Crne Gore za uključivanje u evropske i evroatlantske integracije. Svilanović je večeras u Berlinu razgovarao sa nemačkim ministrom inostranih poslova Joškom Fišerom. Kako je u kratkom razgovoru posle susreta preneo Svilanović, Fišer je istakao da je ključna pretpostavka za suštinski napredak u rešavanju svih problema, kako na relaciji Srbija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << - Crna Gora, tako i pitanja Kosova i jačanja ekonomskih aktivnosti. Svilanović je Fišera upoznao i sa deklaracijom o Kosovu koju su usvojila dva parlamenta i, kako je naveo, "sa odlučnošću vlade u Beogradu da krene u dijalog imajući u vidu upravo deklaraciju i rezoluciju 1244 Ujedinjenih nacija". Dvojica ministara sastala su se na zahtev Svilanovića koji je nakon razgovora ukazao da je u poslednjih nekoliko dana "bitno ojačala diplomatska aktivnost Srbije i Crne Gore".







