Izvor: B92, 16.Jul.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Filipović: Saradnja sa policijom Italije vrlo dobra
Podgorica -- Crnogorski ministar unutrašnjih poslova Milan Filipović izjavio je u sredu da MUP do sada nije dobio zvaničnu potvrdu italijanskih istražnih i pravosudnih organa da se protiv nekog građanina Crne Gore u Italiji vodi istražni postupak. Filipović je na konferenciji za novinare rekao da je saradnja sa policijom Italije "veoma dobra", podsećajući da je krajem 1999. godine sa policije te zemlje potpisan sporazum o saradnji koji je rezultirao otvaranjem kancelarije za vezu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Interpola Italije u Baru.
Ministar policije je naveo da je crnogorska policija Italiji predala oko 40 njenih državljana "koji su bili u sukobu sa zakonom" i da je zajedničkom saradnjom prekinuto krijumčarenje ljudi preko Jadranskog mora.





