Izvor: Glas javnosti, 09.Feb.2010, 07:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fejt našao "podobne" Srbe
BEOGRAD - Srbi sa severa Kosova nisu zainteresovani za učešće u lokalnim izborima koje organizuje albanska vlast u Prištini, pa su iznenađeni da među 14 članova Fejtovog tima koji treba da radi na izdvajanju nove opštine Severna Mitrovica i devetoro Srba.
Antisrpski plan
- Srbi sa severa Kosova oštro su nastupili protiv strategije za sever. Sabor Srba sa Kosova i Metohije kategorički je početkom ovog meseca odbacio antisrpski plan Pitera Fejta i Hašima Tačija >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << o takozvanoj integraciji severnog dela Kosova i Metohije. Srbi su jednoglasno odbacili Ahtisarijev plan za Kosovo, koji Fejt uveliko sprovodi - podsetio je Jakšić.
Holandski diplomata Piter Fejt je od 28. februara prošle godine vrhovni autoritet za nadgledanje sprovođenja plana Martija Ahtisarija i ima izvršnu vlast da interveniše i otkloni poteze koji su u suprotnosti sa ovim planom koji nije odobrio Savet bezbednosti UN, niti ga priznaje Srbija.
Trojica članova su Albanci, a dvojica Bošnjaci. Članovi pripremnog tima, prema ugovoru koji su objavili mediji u Prištini, primaće platu od 525 evra. Njihova imena još nisu obelodanjena.
- Nisu nam poznata imena članova tima. Ne verujem, ako zaista ima takvih Srba, da su sa severa. Niko od Srba sa severa Kosova ne želi da radi u separatističkoj opštini i to naročito deset godina posle borbe za odbranu svoje teritorije - rekao je potpredsednik Zajednice srpskih opština Kosova i Metohije Marko Jakšić.
On podseća da u severnoj Mitrovici postoji opština čiji su organi izabrani na izborima koje je raspisala Skupština Srbije.
Portparol Međunarodne civilne kancelarije Endi Mekgafi je izrazio nadu da će, uz lokalne Srbe, i Beograd sarađivati u sprovođenju plana vezanog za Mitrovicu i sever Kosova.
Istovremeno je kosovski ministar za lokalnu samoupravu Sadri Ferati izjavio da je pojačano interesovanje pripadnika srpske zajednice za učešće u kosovskim institucijama.
Šef međunarodne civilne kancelarije na Kosovu Piter Fejt i njegovi saradnici uveliko traže podobne Srbe, obećavajući dobre plate.
- Ponavljam da mi imamo svoju vlast i ne želimo onu po volji Prištine. Poslednjih dana Priština je pojačala propagandnu aktivnost, navodeći da su lokalni i međunarodni zvaničnici zadovoljni stepenom zainteresovanosti lokalnih Srba za učešće u formiranju paralelne opštine severna Mitrovica. Ne verujemo u tako nešto, a ako je neko od Srba i zainteresovan, onda nije odavde - kazao je Jakšić.
Treba videti da li je medju njima Oliver Ivanovic. On je svojevrmeno bio poslanik Skupstine Kosova pod zakljetvom.
Srbija i Kosmet su pod okupacijom kao chetresIprve, Begradom vlada Tadici, Jovanovici, Chankovi i drugi koji su zamenili Nedica, Ljotica i ostale saradnike Shvapske okupacije.
Zaista je ZALOSNO da danas u 21. veku neki dele Srbe na podobne i nepodobne. Da treba da postoji jednoumlje koje nas je i dovelo u ovu situaciju!!
Ali , cim ta podela postoji, to znaci da onda mora da postoji i neki politicki komesar kao 1945 koji presudjuje/odredjuje ko jeste, a ko nije podoban.
Tuga pregolema. Politicki komesari se voze u crnim Audijima , nista im ne fali. Kao oni u crnim koznim mantilima 1945
Ovde Srbija sama sebe upucava u nogu kojom trcu i Evropu. Jer bas ta Evropa kojoj Srbija hrli, je postavila Fejta. tako da se Srbija i njena drzavana politika sve vise i vise priterava uza zid i na kraju ce morati da odluci : ili Srbija u Evropi ili protiv nje. Ne moze se sedfiti istovremeno na dve stolice.
Sta sve ljudi nece uraditi za novac.Ubiti , izdati veru, drzavu i svoj narod.Zalosno.
Ништа чудно кад је новац у питању и издаја ту су појединци први само да њима буде добро а ко ј..е држави и Народ ,погледајте само оно дебело прасе дачићапа онда осталу црвеножуту багру на чијем је челу поглавник тадић они оду на окупаторски запад по наредбе па онда овде спроводе тако да има и на северу КОСОВА таки којиће све за новац да ураде.Ко нас води и преставља добро икако и постијимо,све док не искоренимо болест звану комунизам нема нама помоћи...
Dobro narode ne znaci da je istina sta taj seronja kaze.
Ne verujem da ima 14 Srba izdajnika. Mozda ima 14 Siptara koji su uzeli srpska imena da bi se reklo kako Srbi pristaju na sve.
Nemojte psovati nase ljude kada nisu objavili ni jedno ime od tih takozvanih "podobnih" Srba.
Gde su sada Jerereic i Tadic da se suprostave. Eto im njihovih 6 tacaka i Eluks. Cista prevara naroda
za vreme milosevica serbi su klasifikovali albance na "postene" i "nepostene". danas taci klasificira serbe na; "podobne" i "nepodobne", nerazumiem.
kola














