Izvor: B92, 12.Maj.2011, 12:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fatmir Ljimaj pozvan na sud
Priština -- Bivši ministar transporta i Pošte Fatmir Ljimaj pozvan da se pojavi u Specijalnom tužilaštvu 22. maja da bi dao izjavu u svojstvu osumnjičenog za ratne zločine.
Ljimaj je sada poslanik u Skupštini Kosova i od hapšenja ga štiti poslanički imunitet.
"Ljimaj je pozvan da se pojavi u Tužilaštvu u sledeći petak pošto je osumnjičen da je počinio ratne zločine", izjavio je šef kancelarije za odnose sa javnošću Nikolas Hoton.
On nije dao više >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << detalja oko ovog poziva, ali izvori iz ove misije su objasnili da je poziv uputio tužilac misije Maurizio Salustro, koji vodi slučaj ratnih zločina u Klečki.
Pored Ljimaja, protiv koga Euleks vodi istragu i za korupciju, za ratne zločine počinjene nad Srbima u selu Klečka, tokom sukoba na Kosovu 1998. i 1999. godine, osumnjičeno je još 10 osoba.
Svi oni su uhapšeni i nalaze se ili u kućnom ili istražnom pritvoru, osim Ljimaja koga od hapšenja štiti poslanički imunitet.










