Elektronske karte u gradskom prevozu

Izvor: Istinomer.rs, 29.Dec.2010, 15:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Elektronske karte u gradskom prevozu

"Elektronske karte, kamere i sve drugo što ulazi u sistem moglo bi da zaživi za godinu dana." Da bi se smanjio broj putnika koji se voze bez karte, ali i da bi iz jednog centra pratilo šta se dešava sa vozilima na ulicama,  direktor gradskog prevoznika "Beograd" je najavio uvođenje GPS i GPRS sistema. Početkom 2009. godine iz te kompanije su sigle potvrde da će biti raspisan tender, a elektronska naplata karata, tiketing, početi da funkcioniše.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Istinomer.rs << />"Ove godine mogao bi biti raspisan tender za uvođenje tiketing naplate vožnje u Beogradu."
direktor Direkcije za javno prevoz Željko Đukanović, Danas, 2. 2. 2009. godine


Umesto da krajem godine Beograđani počnu da plaćaju prevoz elektronskim kartama ili SMS-om, od nadležnih je stigla vest da je tek "započeta izrada idejnog projekta" i da će tender biti raspisan "verovatno početkom godine (2010.)".
"Direkcija za javni prevoz i gradski Sekretarijat za saobraćaj u 2010. godini planiraju uvođenje 'tiketing' i 'monitoring' sistema."
24 sata, 26. 12. 2009. godine


Pošto u obećanom roku nisu uvedeni novi sistemi naplate i praćenja vozila, Istinomer direktora GSP "Beograd" daje ocenu "neispunjeno".
Nikolić je, inače, nedavno izjavio da bi u 2011. mogao da bude uveden novi sistem naplate karata i kontrola vozila.
"Gradsko saobraćajno preduzeće 'Beograd' uvešće tokom sledeće godine novi sistem prodaje i naplate karta, a biće postavljeni i uređaji za praćenje u svim vozilima radi povećanja bezbednost putnika i vozača. Pripreme za novi sistam počeće 15. januara, kada će se postavljati instalacije u vozila javnog prevoza, a za leto je planirana probna prodaja karata."
Tanjug, 23. 12. 2010. godine

Nastavak na Istinomer.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Istinomer.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Istinomer.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.