Izvor: Kurir, 03.Maj.2010, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EU I SAD PRIPREMAJU TAJNE PREGOVORE PRIŠTINE I BEOGRADA?!
PRIŠTINA - Međunarodna zajednica priprema nove pregovore Kosova i Srbije, a ti razgovori će biti tajni, tvrdi publicista i politički analitičar iz Prištine Veton Suroi. Suroi je rekao da zapadnom Balkanu i dalje preti destabilizacija, a da bi Kosovo moglo da bude uzrok zbog statusa kvo u kojem se nalazi.
PRIŠTINA - Međunarodna zajednica priprema nove pregovore Kosova i Srbije, a ti razgovori će biti tajni, tvrdi publicista i politički analitičar iz Prištine Veton Suroi.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Suroi je rekao da zapadnom Balkanu i dalje preti destabilizacija, a da bi Kosovo moglo da bude uzrok zbog statusa kvo u kojem se nalazi.
- Kosovo može biti izvor destabilizacije zbog činjenice da Srbija svojom politikom mešanja u nezavisnost Kosova doprinosi destabilizaciji regiona. Očekuje se pritisak zemalja EU i SAD za još jedan tajni proces pregovora Kosova i Srbije za normalizaciju odnosa - ocenio je on i dodao da na Kosovu nema potrebe za stvaranjem takozvane zamrznute situacije.
Suroi je ocenio da su katastrofalna privredna situacija i siromaštvo glavni faktori koji utiču na osetljivu situaciju na zapadnom Balkanu, ocenjujući da zemlje zapadnog Balkana mogu biti deo EU 2020, a da narednih deset godina treba iskoristiti za uređivanje odnosa u tom delu Evrope.
Prema njegovim rečima, posebno mesto u tom procesu, čak i u većoj meri nego do sada, treba da imaju EU i SAD, uključujući i njihovo angažovanje na rešavanju nesporazuma oko imena Makedonije i Grčke.












