Izvor: B92, 04.Nov.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dževad Ademi pušten iz pritvora

Skoplje -- Generalni sekretar Nacionalne demokratske partije Albanaca Dzevad Ademi pušten je u ponedeljak iz pritvora. Taj bivši član rasformirane ONA uhapšen je u nedelju na graničnom prelazu Blato, koji se nalazi na makedonsko-albanskoj granici. "Ne želim reći da su me uhapsile strukture bivšeg rukovodstva policije, ne želim reći da su to strukture nove vlasti. Moje hapšenje je čista balkanska glupost", izjavio je Ademi nakon izlaska iz pritvora. Prema navodima makedonske policije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ademi je uhapšen zbog nekoliko krivičnih dela, između ostalog i terorizma, a krivična prijava protiv njega potiče od 21. avgusta prošle godine. "Krivična dela za koja se optužuje Ademi ne potpadaju pod Zakon o amnestiji", rekao je policijski predstavnik za štampu Vojislav Zafirovski.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.