Izvor: B92, 31.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Drašković: Treba izaći na izbore
Beograd -- Šef diplomatije SCG Vuk Drašković kaže da Srbi treba da izađu na izbore na Kosovu.
"Borba ne može biti dobijena ako se ne učestvuje u njoj", kaže Drašković. On je za list "Danas" rekao da bi uz konsenzus demokratskih stranaka i uz snažnu izbornu kampanju Srbi mogli da osvoje i 30 mesta u Parlamentu.
"Boriti se u Parlamentu je jedno, a izvan Parlamenta drugo, i gore po Srbe", ocenio je Drašković. Stav i preporuku Vlade Srbije da Srbi ne treba da izlaze na kosovske izbore Drašković je ocenio rečima: "'Neću', ne dam', ne mogu' su stavovi koji nam nikada nisu doneli ništa dobro. Za Plan Vlade Srbije treba se boriti u Parlamentu", rekao je Drašković.












