Izvor: B92, 10.Avg.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Drašković: Predstoji vruća jesen, SPO na čelu protesta
Novi Sad -- Predsednik Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković izjavio je da Srbiji "predstoji vruća jesen" i da će aktuelna vlast morati da raspiše vanredne izbore. "Kad ustane kuka i motika videćemo da li će se neko isprečiti ispred narodnog gneva", rekao je Drašković novinarima u Novom Sadu. On je rekao da će se "SPO staviti na čelo tih protesta", kao što je to činio i proteklih godina. Drašković je kazao da je njegova stranka za saradnju "sa svim nacionalno demokratskim snagama" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u zemlji, ali i naveo da od izbornog zakona zavisi da li će ulaziti u koalicije pre ili posle izbora. Predsednik SPO je, takođe, rekao da bi bilo "logično" da njegova stranka bude uključena u pisanje novog Ustava Srbije. On je kazao da pisanje ustava "nije opravdanje za odlaganje vanrednih izbora" u Srbiji jer je "i sadašnja vlast postala vlast po starom komunističkom ustavu".














