Dobri odnosi Srbije i Austrije

Izvor: S media, 24.Nov.2009, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobri odnosi Srbije i Austrije

Izmedju Srbije i Austrije postoje dobri bilateralni odnosi i ima prostora za dalje unapredjenje medjuparlamentarne saradnje.

U Skupštini su razgovarale delegacija skupštinskih odbora za inostrane poslove i evropske integracije, koju su predvodili Dragoljub Mićunović i Laslo Varga,i delegacija parlamenta Austrije, koju je predvodila predsednica parlamenta Barbara Pramer.

Predsednica austrijskog parlamenta pozdravila je ukidanje viza za putovanja gradjana Srbije u >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << inostranstvo i napredak u deblokadi Prelaznog trgovinskog sporazuma Srbije sa EU.

Predsednici Mićunović i Varga zahvalili su predsednici Pramer na angažovanju Austrije da Srbija bude stavljena na belu šengen listu, što predstavlja podstrek za dalje reforme na putu ka Evropskoj uniji.

Mićunović je istakao da postoje svi uslovi za razvoj dobrih političkih, ekonomskih i kulturnih veza izmedju dve zemlje.

"Austrija je jedan od najviših investitora u srpsku privredu, a dve zemlje povezuje i brojna srpska dijapora u Austriji", rekao je Mićunović.

Predsednik Odbora za evropske integracije Laslo Varga založio se za uspostavljanje tešnje saradnje odbora koji se bave pitanjima evropskih integracija izmedju zemalja koje su članice EU i onih koje to tek treba da postanu.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.