Izvor: B92, 18.Maj.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Do novembra obnova porušenih objekata

Priština -- U Prištini boravi tročlana delegacija tzv. Grupe za podršku u kojoj su predstavnici EU, NATO-a i SAD-a.

Oni su se sastali sa kosovskim premijerom Bajramom Radžepijem koji im je obećao da će obnova objekata oštećenih tokom martovskih nemira na Kosovu biti završena u novembru. Na ovom sastanku, kako prenose agencije, bilo je reči i o izgledima za nastavak dijaloga sa Beogradom kao i o reformi lokalne vlasti.

Sa delegacijom Grupe za podršku, koju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je osnovala Kontakt grupa, sa ciljem da prati situaciju u pokrajini sastali su se i čelnici koalicije Povratak. Oni su imali nameru da predoče stranim diplomatama izveštaj o stanju u Pokrajini posle martovskog nasilja nad Srbima. Prema rečima šefa poslaničke grupe Povratka, Dragiše Krstovića, tom dokumentu tokom sastanka u utorak nije posvećena posebna pažnja: "Na žalost, danas nismo mnogo raspravljali o tom izveštaju. Mi smo samo ovu Grupu za podršku upoznali sa osnovnim sadržajem izveštaja, a uglavnom smo raspravljali o Grupi za bezbednost koju treba da formira UNMIK i koja će biti sastavljena od predstavnika UNMIK-a i KFOR-a, kosovske vlade i predstavnika Srba. Ceo susret bio je uglavnom posvećen tom problemu i nismo imali nikakav zaključak na kraju. Ostalo je da u narednim danima damo definitivan odgovor u vezi sa našim učešćem u Grupi za bezbednost."

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.