Đelić: Strategija održivog razvoja

Izvor: B92, 11.Jan.2008, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đelić: Strategija održivog razvoja

Božidar Đelić (FoNet, arhiv)

Beograd -- Božidar Đelić izjavio sinoć da će do kraja februara Vlada usvojiti Nacrt strategije održivog razvoja Srbije.

"Za strategiju će biti izdvojena i sredstva iz budžeta za 2009. godinu, tako da iza nje stoje konkretne cifre i investicije", kazao je potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić na javnoj raspravi o strategiji na Tehnološko-metalurškom fakultetu. Strategija održivog razvoja bi na proleće trebalo da bude usvojena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i u Skupštini, a omogućiće da se usklade ekonomski, socijalni i ekološki ciljevi razvoja Srbije.

"Srbija investira u održivi razvoj četiri puta manje od onih zemalja koje su ušle 2007. godine u EU, a šanse su ogromne", rekao je on.

Prema njegovim rečima, samo 12 odsto otpada reciklira se u Srbiji, dok je u EU 60 odsto, a u Japanu 90 odsto.

"U Srbiji se stvari menjaju, pre tri godine tri odsto otpada bilo je reciklirano, a sada je 12 odsto. Daleko smo od Evrope, ali idemo u tom pravcu", naveo je on, dodajući da je to i ekonomska šansa koja se procenjuje na oko 100 miliona evra prometa svake godine.

On je naveo da je cilj javnih rasprava dobijanje novih ideja, a jedna od tih ideja je da se od 2008. godine pojave prve vetrenjače u Srbiji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.