Izvor: B92, 14.Apr.2008, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinkić: Prioritet ulaganje u puteve
Beograd, Niš -- Mlađan Dinkić kaže da će prioritet vlade, ukoliko pobedi lista Za evropsku Srbiju, biti Koridor 10, uključujući deonicu autoputa od Horgoša do Beograda.
"Spremni smo da u prve dve godine izdvojimo četiri milijarde evra za te investicije da bi se posle Koridora 10 radilo na magistralnim autoputevima, uključujući banatsku i dunavsku magistralu", rekao je on. Te investicije obezbedile bi upošljavanje 50.000 ljudi u građevinarstvu i pratećim delatnostima, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kaže Dinkić, koji je ministar ekonomije, kao i lider G17.
On je to rekao prilikom posete Elektronskoj industriji Niš, dok je za Večernje novosti izjavio da je ubeđen da će građani na izborima 11. maja većinski izabrati ubrzano približavanje Srbije Evropskoj uniji.
"Više posla, veće plate i penzije"
Mlađan Dinkić izjavio je na predizbornoj konvenciji stranke u Nišu da pobeda evropske Srbije za građane znači više posla, veće plate i penzije.
On je, u nekoliko tačaka predstavio program koalicije Za evropsku Srbiju - Boris Tadić i
objasnio građanima Niša da je trenutno za Srbiju najveća opasnost izolacija.
"Prvi put su devizne rezerve u Srbiji pale za 200 miliona evra, a ja vas pitam, ako padaju devizne rezerve, kako ćemo da održimo stabilnost dinara", rekao je Dinkić.
On je ukazao na opasnost od pada stranih direktinih investicija, ali i dodao da se Srbija neće vraćati u devedesete.
On je najavio da će lista "Za evropsku Srbiju - Boris Tadić" formirati novu vladu sa strankama nacionalnih manjina. "To će biti najmanja i najefikasnija vlada posle 5. oktobra", rekao je Dinkić.
"Na ovim izborima građani će birati između dva potpuno različita puta - jednog koji Srbiju brzo uvodi u EU, što omogućava stabilnost dinara, više posla i veće plate, i drugog, koji Srbiju vraća nazad, u izolaciju i ekonomsku neizvesnost. Ubeđen sam da će većina glasati za brzi ulazak u EU, za sigurnu budućnost", kazao je on.
Dinkić je rekao da izbori 11. maja "nisu izbori za samopotvrđivanje stranaka". "Ovo je referendum za ulazak u Evropsku uniju. Sada ili nikada. G17 plus je smatrao da treba udružiti snage sa svima koji žele da Srbija brže ide u EU", naveo je on.
Dinkić je rekao da se "narodnjačka koalicija zaokrenula unazad i približila radikalima". "Oni su žrtvovali državotvornu politiku zarad sebičnog uskostranačkog politikantstva. Političke razlike između nas su nepremostive", rekao je Dinkić i ocenio da se lider DSS-a Vojislav Koštunica "potpuno promenio".
"On je danas, zajedno sa radikalima, postao najveća prepreka ekonomskom napretku Srbije i evropskim integracijama. Neverovatno je s kakvim gnevom Koštunica govori protiv Sporazuma sa EU iako je pre samo nekoliko meseci predsedavao sednici Vlade na kojoj je taj isti sporazum jednoglasno usvojen", kazao je Dinkić.
Dinkić: Prioritet nove vlade Koridor 10
Izvor: TV Avala, 14.Apr.2008
Srpski ministar ekonomije Mlađan Dinkić izjavio je danas u Nišu da će prioritet nove vlade Srbije biti završetak koridora 10, za šta će u prve dve godine novog mandata biti pokrenute investicije od četiri do pet milijardi evra.
Dinkić: Prioritet nove vlade Koridor 10
Izvor: Poslovni magazin, 14.Apr.2008
Srpski ministar ekonomije Mlađan Dinkić izjavio je u ponedeljak u Nišu da će prioritet nove vlade Srbije biti završetak koridora 10, za šta će u prve dve godine novog mandata biti pokrenute investicije od četiri do pet milijardi evra."Osnovni prioritet je završetak autoputa od Niša do ..








