Izvor: B92, 29.Sep.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Detalji sa glasanja

Beograd -- Član predsedništva Skupštine Kosova Gojko Savić nije u Kosovskoj Mitrovici mogao da glasa na izborima za predsednika Srbije, pošto ga nije bilo ni na jednom biračkom spisku. Insistiranje Savića da mu se omogući da glasa posle kompjuterske provere centralnog biračkog spiska, nije urodilo plodom jer ga ni na tom spisku nije bilo. Savić, koji je jedan od čelnika srpske koalicije "Povratak" i poslanik Skupštine Kosova, kaže da je to što se ne nalazi na biračkom spisku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << paradoks, jer je već glasao na ranijim izborima. U CeSID-u procenjuju da najmanje 30 odsto gradjana koji žive na teritoriji glasačkih mesta na Kosovu na kojima se održavaju izbori za predsednika Srbije, nije u biračkom spisku.

U Domu zdravlja u Kostolcu potvrdjeno je da je posle glasanja u selu Ostrovo u opštini Požarevac preminuo Mita Ranisavljev (75). On je na biralište stigao biciklom a preminuo je pred vratima porodičnog dvorišta od srčanog udara.

Supruga bivšeg jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića, lider Jugoslovenske levice Mirjana Marković glasala je na izborima za predsednika Srbije, ali je prilikom zaokruživanja imena kandidata napravila grešku. "Pogrešila sam, pogrešila sam", uzviknula je Mirjana Marković, svesna da je napravila grešku. Ona je potom od biračkog odbora zatražila i dobila nov glasački listić. To je prvi put da ona glasa na izborima bez svog muža Slobodana Miloševića, dugogodišnjeg predsednika Srbije i SRJ koji se od aprila prošle godine nalazai u pritvoru Haškog tribunala. Portparol nevladine organizacije za posmatranje izbora Centra za slobodne izbore i demokratiju Marko Blagojević rekao je novinarima da zamena jednog upotrebljenog glasačkog listića nije dozvoljena, jer na biračkim mestima listića treba da ima onoliko koliko je upisanih birača. On je dodao i da će slučaj Mirjane Marković biti uvršten u nepravilnosti prilikom glasanja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.