Izvor: B92, 30.Jul.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Deo policajaca ostaje bez posla

Podgorica -- Crnogorsko ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je u sredu da će od 1. avgusta ove godine deo policajaca ostati bez posla i najavilo da će im Vlada isplatiti po 2000 evra. U saopštenju MUP-a se nema informacije koliko policijaca će ostati bez posla, ali se navodi da je reč o onima koji "ne ispunjavaju odgovarajuće zakonske uslove" za zasnivanje radnog odnosa na neodređeno vreme, a koji su bili angažovani pre nekoliko godina "u okolnostima kada je složenost bezbednosnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prilika zahtevala zapošljavanje većeg broja policajaca".

Crnogorski MUP je saopštio da je, zbog odluke Vlade o racionalizaciji državne uprave, jedan broj policajaca koji ostaju bez posla, u sredu je protestvovao, blokirajući put Berane-Bijelo Polje i zahtevajući da im se obezbedi po 2000 evra, prizna radni staž i uplate doprinosi za penzijsko-invalidsko osiguranje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.