Izvor: B92, 09.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Delegacija SVM ne putuje u SAD

Novi Sad -- Potpredsednik Saveza vojvođanskih Mađara, Zoltan Bunjik, odložio je posetu SAD.

Tokom posete je, pred američkim Kongresom trebalo da prezentuje dokumentaciju o ugroženosti ljudskih prava Mađara u Vojvodini. "SVM je odložio posetu američkom Kongresu, jer prvo želimo da otvorimo raspravu u Izvršnom veću Vojvodine, a zatim o svemu izvestimo predsednika Srbije Borisa Tadića. Verovatno ćemo posle toga, u septembru pred Kongresom, prezentovati informaciju o stanju prava mađarske nacionalne zajednice u Vojvodini", rekao je Bunjik za novosadski Građanski list od petka.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.