Dejanović: Izbore ćemo raspisati 11. marta

Izvor: Politika, 23.Jan.2012, 09:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dejanović: Izbore ćemo raspisati 11. marta

BEOGRAD – Predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović izjavila da će parlamentarni i lokalni izbori biti raspisani 11. marta, kada ističe poslednji rok za start izbornih procesa. „Iz ekonomskih razloga, predsednik Boris Tadić raspisaće parlamentarne, a ja lokalne izbore istog dana”, prenosi Tanjug.

Prema njenim rečima, gotovo je izvesno da će datum njihovog održavanja biti 6. maj, tako da će kampanja trajati nešto kraće od dva meseca.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Politika <<
Dejanovićeva je istakla da se pregovori u vladajućoj koaliciji oko ovog pitanja privode kraju, a da je načelni dogovor da se sve tempira za poslednji dan, kako bi aktuelna vlast u punoj meri izgurala četvorogodišnji mandat i završila započete poslove.

Predsednica parlamanta je najavila još jednu plenarnu sednicu Skupštine do kraja mandata, kao i nekoliko javnih slušanja.

„Jedno od važnijih slušanja je krajem januara, na temu evropskih integracija. Svi šefovi poslaničkih grupa u diskusiji treba da iznesu argumente za ili protiv EU i svoje politike oko tog pitanja”, kazala je ona. Dejanovićeva ne strahuje da bi negativna odluka Evropskog saveta u martu o našoj kandidaturi mogla značajnije da utiče na izborne rezultate vladajućih stranaka.

„Postoje crvene linije koje državni funkcioneri nemaju mandat da menjaju i pomeraju bez građana. Tu mislim na Rezoluciju SB 1244. Ne mislim da to može biti minus onima koji su najodgovorniji u državi”, kazala je ona i dodala da će se i Skupština u narednim nedeljama uključiti u diplomatske aktivnosti kako bi se poboljšale pozicije Srbije pred martovsku odluku.

Dejanovićeva je kazala da „nema dileme” da će lider SPS-a Ivica Dačić biti kandidat te stranke za premijera.

„Ako budemo na vlasti nakon izbora, najviša funkcija koja pripadne SPS 'ide' Dačiću”, rekla je ona ističući da „nema državne i političke funkcije u zemlji koju prvi čovek socijalista ne bi umeo da obavlja na najkvalitetniji način”. 

Tanjug

objavljeno: 23.01.2012

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.