Da se ne zaboravi!

Izvor: Glas javnosti, 10.Sep.2009, 11:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Da se ne zaboravi!

BEOGRAD - Parastosom u crkvi Svetog Marka u Beogradu juče je obeležena 16. godišnjica napada hrvatske vojske na Medački džep kod Gospića, kada je ubijeno 88 ljudi, među kojima su pretežno bili civili. Sva tri sela Medačkog džepa, Divosel, Čitluk i Počitelj, tačno pre 16 godina, 9. septembra 1993. godine, „sravnjena su sa zemljom po sistemu spržene zemlje“ pod zapovedništvom hrvatskih generala Rahima Ademija i Mirka Norca. Kao visoki oficir hrvatske vojske u operaciji je učestvovao >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << i sadašnji kosovski političar Agim Čeku. Posle akcije u Divoselu, Čitluku i Počitelju, kako je navedeno u izveštajima Unprofora, „nije bilo znakova života, ni ljudi, ni životinja, a razaranje je bilo potpuno, sistemski i namerno“. U ovoj agresiji hrvatske vojske na srpsku teritoriju nije bilo ranjenih!

Zlo likovalo nad dobrim!

Episkop hvostanski Atanasije podsetio je da je zločin koji se desio u Medačkom džepu bio trenutak u kome je zlo bilo naizgled jače od dobroga, kada je likovalo nad dobrim i vrlinom i kada su mržnja i podlost likovali nad ljubavlju.

- To se dogodilo mnogo puta, pa i onog 9. septembra 1993. u Divoselu, Počitelju i Čitluku, u selima u kojima su naša pravoslavna braća živela 18 meseci pod zaštitom snaga UN koje su im garantovale sigurnost, mir i miran san. Tada je nastradalo 88 Srba među kojima je bilo 46 vojnika, šest policajaca i 36 civila - naveo je episkop Atanasije.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.