DSS TRAŽI I ODLUKU O USTAVNOSTI STATUTA VOJVODINE

Izvor: Kurir, 11.Jul.2011, 13:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS TRAŽI I ODLUKU O USTAVNOSTI STATUTA VOJVODINE

NOVI SAD - Demokratska stranka Srbije (DSS) pozdravila je odluku Ustavnog suda o tome da neustavnom proglasi zakonsku odredbu kojom se funkcionerima, izuzetno, dopušta istovremeno obavljanje više javnih funkcija i pozvala taj sud da donese i odluku o ustavnosti Statuta Vojvodine.

„Pozivamo Ustavni sud Srbije da nastavi rad u pravcu izbacivanja iz pravnog poretka neustavnih akata i da, posle 18 meseci, konačno donese odluku o ustavnosti Statuta AP Vojvodine, ili barem da javno saopšti >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zašto se ta odluka ne donosi“, izjavio je portparol Pokrajinskog odbora DSS Milenko Jovanov.

Procenjujući da će pokrajinska vlast naročito biti pogođena nedavnom odlukom najviše sudske instance povodom odgovarajuće odredbe iz Zakona o agenciji za borbu protiv korupcije, on je istakao da oko 30 poslanika vladajuće koalicije u Skupštini Vojvodine „već tri godine sede na dve ili čak na tri fotelje“.

I predsednik pokrajinske vlade Bojan Pajtić, pored te obavlja i funkcije predsednika upravnih odbora pokrajinskog Fonda za kapitalna ulaganja i Fonda za razvoj Vojvodine, naveo je u saopštenju Jovanov.

Ustavni sud Srbije proglasio je prošle sedmice neustavnom odredbu Zakona o izmenama i dopunama Zakona o agenciji za borbu protiv korupcije, koja izuzetno funkcionerima dopušta istovremeno obavljanje više javnih funkcija.

Nekoliko poslanika u pokrajinskom parlamentu je istovremeno i na funkcijama gradonačelnika ili predsednika opština.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

DSS: Ispitati ustavnost Statuta Vojvodine

Izvor: RTS, 11.Jul.2011

Demokratska stranka Srbije pozvala Ustavni sud da donese odluku o ustavnosti Statuta Vojvodine. U pokrajinskoj skupštini 30 poslanika sede na dve ili čak tri fotelje, kaže portparol Pokrajinskog odbora DSS-a Milenko Jovanov. ..Odluku Ustavnog suda da kao neustavnu proglasi zakonsku odredbu kojom se...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.