Izvor: Blic, 27.Okt.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS i DSS i dalje bez dogovora
DS i DSS i dalje bez dogovora
Šef poslaničkog kluba DSS Miloš Aligrudić izjavio je juče da se ta stranka zalaže da se parlamentarni izbori održe u što skorijem roku, uključujući i decembar, ali je ocenio da postoje tehnički razlozi zbog kojih svi izbori ne bi mogli da se održe u istom danu.
On je u intervjuu Tanjugu kazao da je DSS spreman za svako rešenje oko izbora o kojem se druge parlamentarne stranke dogovore i ako se to tehnički može izvesti. Aligrudić >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je objasnio da bi bilo potrebno postići dogovor o skraćenju roka za održavanje parlamentarnih izbora da bi mogao da se uskladi sa rokom održavanja predsedničkih. 'Verujem da će parlamentarne stranke dogovor o ustavnom zakonu postići vrlo, vrlo brzo', rekao je Aligrudić.
I premijer Vojislav Koštunica rekao je juče da su konsultacije o ustavnom zakonu 'u širem smislu' počele, ali da prave konsultacije treba očekivati posle referenduma.
Predsednik Srbije Boris Tadić založio se juče, prilikom obilaska dragačevskog i ivanjičkog kraja, za održavanje izbora na svim nivoima, uključujući i predsedničke, nakon potvrđivanja novog ustava na referendumu.
'Insistiram da istovremeno budu raspisani predsednički i parlamentarni izbori. Želim da dokažem da mi nije više stalo do predsedničke pozicije nego do osnovnih principa demokratskog ponašanja. Ne treba zaboraviti da su izbori prilično skupi. Pa ne možemo na izbore svaka tri meseca', rekao je Tadić.
B. B. Predsednik obećao školu
Predsednik Tadić obišao je juče ivanjičko selo Osonica gde je mališanima podelio poklone narodne kancelarije i obećao novu školu. 'Škola je u lošem stanju. Srbija je fantastična zemlja, moramo srediti puteve i škole u selu kako bi Srbija imala jedan harmoničan razvoj. Pre svega zbog ovih mališana koji žive ovde', rekao je Tadić.







