Izvor: Blic, 21.Mar.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DPS na izborima u koaliciji sa SDP

DPS na izborima u koaliciji sa SDP

PODGORICA - Glavni odbor Demokratske partije socijalista je na svojoj jučerašnjoj sednici doneo odluku da na vanredne parlamentarne izbore u Crnoj Gori 22. aprila nastupi u koaliciji sa Socijaldemokratskom partijom Crne Gore - rekao je u izjavi za 'Blic' Miodrag Vuković, predsednik Izvršnog odbora te partije. On je takođe rekao da je Glavni odbor utvrdio poslaničku listu, a prvi na listi je potpredsednik DPS Svetozar Marović. Nosilac >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zajedničke liste, čiji naziv još nije utvrđen, biće predsednik Crne Gore i DPS Milo Đukanović.

Vuković je rekao da GO nije raspravljao o rasporedu mandata između DPS i SDP CG.

Komentarišući odluku GO DPS, Dragiša Burzan, član Predsedništva SDP, izrazio je uverenje da će buduća koalicija dobiti dvotrećinsku podršku građana.

'To će značiti da ćemo imati dovoljno prostora u Skupštini da rešimo velika pitanja koja su pred nama', rekao je Burzan.

Prema njegovom mišljenju, SDP će u novoj koaliciji imati 'povoljniji raspored poslanika' nego u ranijem sazivu. S.R.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.