Izvor: Blic, 04.Okt.2015, 10:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crna Gora: Demokratski front nastavlja proteste
Lideri Demokratskog fronta poručili su večeras, nakon razgovora sa ministrom unutrašnjih poslova Crne Gore Raškom Konjevićem, da se neće pomeriti sa ulice preko puta Skupštine Crne Gore iako im je u 22 sata istekao rok do kojeg su mogli da borave na bulevaru Svetog Petra Cetinjskog, prenela je RTCG.
Taj savez već sedam dana protestuje ispred zgrade Skuptine i traži formiranje prelazne Vlade.
Jedan od lidera DF-a Andrija Mandić kazao je okupljenima da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nastaviti proteste do ispunjenja zahteva, kao i da će sutra početi protesti u 15 crnogorskih optina.
Mandić tvrdi da su ministru unutranjih poslova Raku Konjeviću i direktoru Uprave policije Slavku Stojanoviću rekli da neće otići sa mesta protesta u centru Podgorice, prenosi RTCG.
"Obavestili smo Konjevića da će DF od ponedeljka u 15 opština organizovati šetnje. A ova saobraćajnica može jednostavno da se oslobodi ako prihvate naše zahteve. To je jedini ispravni put koji treba naša zemlja. Oni nemaju izlaznu strategiju", rekao je Mandić.
Večeras u 22 sata istekla je dozvola koju je DF dobio za postavljanje bine i pratećih objekata na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog.
Protesti Demokratskog fronta, koji već sedam dana traju ispred Skupštine Crne Gore, od ponedeljka ulaze u novu fazu, saopšteno je sa večerašnjeg skupa.




