Izvor: B92, 20.Jan.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čović sa diplomatama o Kosovu

Beograd -- Predsednik Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju Nebojša Čović, članovi centra i predstavnici Ministarstva inostranih poslova Srbije i Crne Gore razgovarali su sa predstavnicima zemalja Kontakt grupe, Evropske unije i NATO o aktuelnim političkim procesima koji se tiču nastavka dijaloga između vlasti SCG i privremenih institucija Kosova. U saopštenju Koordinacionog centra se navodi da je na sastanku, održanom u ponedeljak u Palati federacije, bilo reči i o operacionalizaciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << standarda za Kosovo i Metohiju i primeni zajedničkog dokumenta SCG i UNMIK.

Čović je podržao nastavak dijaloga između Beograda i Prištine i formiranje multietničkih radnih grupa, ali je ponovio rezerve u odnosu na sadržinu i način donošenja dokumenata Standardi za Kosovo.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.