Izvor: B92, 24.Okt.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ćosić nema pojma o Sjeverinu
Beograd -- Dobrica Ćosić je, kao predsednik SRJ 1992. godine, neposredno nakon otmice sjeverinskih Muslimana, formirao državnu komisiju koja je trebalo da ispita ovaj zločin. Ćosić je u četvrtak govorio na skupu "Velika Srbija - istine, zablude i zloupotrebe" koji se održava u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti. Na naše pitanje kako komentariše završetak istrage o otmici 16 građana SRJ iz Sjeverina, Dobrica Ćosić je odgovorio:
B92: G. Ćosiću, ako može, samo jedno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pitanje? Ćosić: "Nijedno." B92: Okončan je slučaj Sjeverin. Vi ste formirali komisiju koja je trebalo to da ispita. Kakav je Vaš komentar? Ćosić: "Šta je to?" B92: Okončan je slučaj Sjeverin, otmica... Ćosić: "Nemam pojma. Ma, nemam nikakav komen... nemam pojma ni o čemu. Prvi put čujem".









