Izvor: B92, 13.Apr.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Česi strahuju zbog ulaska u EU

Prag -- Dve nedelje pred ulazak u Evropsku uniju većina Čeha smatra da će im proširena Evropa doneti više štete nego koristi, pokazalo je najnovije istraživanje češkog dnevnika "Mlada fronta Dnes". Članstvo Češke u EU izaziva strah kod 51 odsto anketiranih, dok dve trećine tvrdi da će ulazak zemlje u EU doneti više štete nego koristi. Najveći razlog za oprez i strah su očekivana poskupljenja. Prema podacima agencije Medijan, 20 odsto Čeha se plaši da će zemlja izgubiti suverenitet, a 13 odsto smatra da će ulaskom u EU u Češkoj biti povećana nezaposlenost. Najveće prednosti koje Česi očekuju od ulaska u EU su bolje mogućnosti za putovanja, šanse za zaposlenje i za studiranje u Zapadnoj Evropi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.