Čekamo poternicu za Keljmendija

Izvor: B92, 16.Sep.2012, 15:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Čekamo poternicu za Keljmendija"

Beograd, Priština -- Kosovska policija će reagovati u slučaju da protiv Nasera Keljmendija bude podignuta optužnica ili raspisana poternica, kaže ministar policije Bajram Redžepi.

"To je sve što mogu u ovom trenutku da kažem. Ako bude podignuta optužnica ili raspisana poternica mi ćemo reagovati", kazao je Redžepi ocenivši da je reč o "veoma osetljivom slučaju".

On, medjutim, nije hteo ni da potvrdi, ali ni da demantuje da li se Keljmendi, koji se smatra vodećim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << narkobosom u regionu, u ovom trenutku nalazi u svom rodnom gradu - Peći. Keljmendi, koji je stavljen na "crnu listu" SAD zbog trgovine drogom i drugih krivičnih dela, izbegao je hapšenje u Bosni i Hercegovini, da bi se kasnije, prema pisanju medija, sakrio u Crnoj Gori a zatim na Kosovu.

Bosanski mediji objavili su ranije da je Keljmendi neposredno uoči policijske akcije "Lutka" prebegao iz BiH u Crnu Goru, a crnogorska policija potvrdila je juče da je on na Kosovo prešao u ponedeljak, 10. septembra.

Tužilaštvo BiH najavilo je u petak raspisivanje poternice za više lice medju kojima će biti i Keljmendi. Prištinski mediji javili su juče da će i u slučaju raspisivanja medjunarodne poternice Keljmendi ne mora biti izručen BiH jer Priština i Sarajevo nemaju sporazum o razmeni osumnjičenih za izvršenje odredjenih krivičnih dela.

Keljmendi je rodjeni Pećanac sa državljanstvom BiH. On je državljanstvo nedavno tražio od Crne Gore, ali je njegov zahtev odbijen. Tokom policijske akcije u BiH kodnog naziva "Lutka", koja je bila usmerena i protiv Keljmendija, uhapšeno je 18 osoba. Njima je odredjen jednomesečni pritvor i oni se sumnjiče za teška krivična dela ubistva, pokušaja ubistva, krijučarenje narkotika.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Kosovski ministar: Uhapsićemo Keljmendija ako je na Kosovu

Izvor: Nezavisne Novine, 17.Sep.2012, 13:19

PRIŠTINA - Ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi izjavio je danas da će Policija Kosova odmah uhapsiti Nasera Keljmendija ako protiv njega postoji međunarodna poternica i ako je na Kosovu.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.