Izvor: S media, 31.Jul.2012, 17:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čeda Jovanović: Promena guvernera uneće strah kod građana
Promena guvernera Narodne banke Srbije uneće novu nestabilnost i strah kod građana, kao i veliki oprez kod sadašnjih i retkih potencijalnih investitora, izjavio je lider Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović.
On smatra da je smena guvernera NBS Dejana Šoškića "najgori i najskuplji način da stranke vladajuće koalicije namire svoje međusobne dugove", saopštio je LDP.
"Promenama u Narodnoj banci, koje neće biti samo personalne nego i suštinske, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << SPS naprednjacima kompenzuje to što su, u borbi za dolazak na vlast po svaku cenu, ostali bez pozicije premijera, a Dinkić se odužuje za monopol koji je dobio u resorima finansija i privrede", kazao je Jovanović.
Lider LDP je naglasio da su srpskoj monetarnoj, fiskalnoj i ekonomskoj politici potrebni hrabrost, ulazak u reforme, poštenje prema građanima, afirmisanje odgovornosti, privatnog sektora, smanjenje uloge javnih preduzeća i državne ekonomije.
"Umesto toga, ponovo se, i kroz ovu smenu, raspiruju nerealna i opasna očekivanja da će probleme Srbije rešiti posezanje za deviznim rezervama, bujanje državnog intervencionizma, nova zaduživanja, svemoć politike u ekonomiji, kampanja javnog linčovanja investitora, bankarskog sektora i svake naznake tržišne privrede", tvrdi Jovanović.
(Tanjug)
Foto:Beta














