Brnabić: Razumem štrajk, obrazovanje u fokusu vlade

Izvor: Blic, 01.Sep.2017, 09:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brnabić: Razumem štrajk, obrazovanje u fokusu vlade

Do kraja septembra, ili početka oktobra znaće se koliko će biti povećane plate u prosveti, a to, sledeće povećanje značiće da prosveta konačno ima veće plate nego što su bile pre krize, izjavila je danas predsednica vlade Srbije Ana Brnabić.

- Tako da je to veliki pomak napred. Razumem štrajk, ali smo i njima rekli da su ova i prethodna vlada, vlade koje su zatekle takvo stanje zbog koga se štrajkuje, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ali ova vlada je najviše dala i za reformu obrazovanja i za materijalni položaj radnika u prosveti - rekla je Brnabić za RTS.

Smatra da je važno napomenuti da trend povećanja zarada potpuno pokazuje da obrazovanje jeste u fokusu i prethodnoj i ovoj vladi, te da, 2014, kada se krenulo u fiskalnu konsolidaciju, smanjene su plate za 10 odsto, a kako je budžet bivao stabilniji i kako se stvarao prostor, vlada je plate povećavala, iz godine u godinu.

- Samo su prosveti te plate praktično vraćene na ono što je oduzeto. Dakle, bilo je dva povećanja, jedno od četiri, jedno od šest odsto. Sledeće povećanje koje bude bilo, a biće ga, samo je pitanje koliko odsto i to će značiti da konačno prosveta ima veće plate nego što su bile pre krize, tako da je to veliki pomak napred - rekla je predsednica vlade.

Kaže da je imala potpuno otvoren razgovor sa predstavnicima sindikata, da im je rekla šta je moguće, te da su sindikatima upravo iz vlade dali podatke o zaradama, "jer kao ozbiljna vlada, imamo sve podatke i o broju zaposlenih, o tačnim platama, prosecima u raznim javnim službama".

- Ali to je, kao što sam i njima rekla, trend koji pokazuje da obrazovanje jeste u fokusu - rekla je Brnabić.
Pogledaj vesti o: Štrajk prosvetnih radnika

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

"Treći skok plata, konačno veće nego pre krize"

Izvor: B92, 01.Sep.2017

Beograd -- Do kraja septembra, ili početka oktobra znaće se koliko će biti povećane plate u prosveti, izjavila je predsednica vlade Srbije Ana Brnabić..Kako je dodala, sledeće povećanje značiće da prosveta konačno ima veće plate nego što su bile pre krize..."Tako da je to veliki pomak napred....

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.