Izvor: Akter, 27.Sep.2015, 20:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Božović najavio prijave protiv odgovornih
Predsednik Gradskog odbora opozicione Demokratske stranke (DS) Balša Božović najavio je danas da će sledeće sedmice podneti krivične prijave protiv odgovornih za realizaciju kompkesa "Beograd na vodi"
Tokom protesta protov izgradnje "Beograda na vodi", koji su organizovali DS i Nova stranka, on je istakao da je taj projekat "najveća prevara u istoriji Beograda i Srbije".
"Ovde se ne gradi nikav Beograd na vodi, več šoping mol, hotel i kafane", rekao je visoki >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << funcioner DS-a.
Predstavnici DS i Nove stranke su se okupili danas oko 16.00 na Zelenom vencu odakle su u protestnoj šetnji pokušali da dođu do mesta gde se postavlja kamen temeljac za prve zgrade u kompleksu "Beograd na vodi", ali ih je policija u tom sprečila.
Oni su zaustavljeni u Karađorđevoj ulici, nekoliko desetina metara od zgrade "Geozavoda".
Demonstranti su tada simbolično postavili kamena temeljac od stiropora na kojem je pisalo "Beograd na vodi prevara veka". To su uradili dva mladića koji su bili obučeni u imitaciju arapske nošnje.
Prema nezvaničnoj proceni jednog od prisutnih policajaca, u protestu opozicije protiv "Beograda na vodi" učestvovalo je nekoliko stotina pripadnika tih stranaka.






