Izvor: B92, 22.Feb.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogdanović: Ostajem poslanik

Beograd -- Gradonačelnik Beograda Nenad Bogdanović kaže da će nastaviti da obavlja poslaničku funkciju.

Bogdanović je rekao da je njemu potvrđen poslanički mandat i da će on nastaviti da obavlja i poslaničku dužnost dok on i Demokratska stranka ne odluče drugačije. Bogdanović je na konferenciji za novinare rekao da jedino Ustavni sud može da odlučuje o odredbama Ustava Srbije, a ne različiti odbori.

"To je jedno kreirano, političko, a ne ustavno pitanje", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odgovorio je Bogdanović na pitanje da li će odustati od poslaničke funkcije, kako je preporučio Odbor za rešavanje o sukobu interesa.

Bogdanović je istakao da je novim Ustavom Srbije loše uređena oblast lokalne samouprave i da mu je žao što u skupštinskim klupama nema još njegovih kolega, gradonačelnika i predsednika opština jer je to mesto gde se brani lokalna samouprava i zaista decentralizacija Srbije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.