Bogdanović: Nećemo dozvoliti podele

Izvor: B92, Beta, 24.Nov.2009, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogdanović: Nećemo dozvoliti podele

Dečani -- Vlada Srbije neće dozvoliti da dođe do bilo kakvih sukoba ili podela u srpskoj zajednici na Kosovu, kaže ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović.

"Ovo što se dešavalo u poslednjih nekoliko dana oko takozvanih kosovskih izbora ne bi trebalo da bude povod za nekakve podele, deobe, jer sam više nego siguran da imamo isti cilj, a to je kako da sačuvamo Kosovo i Metohiju u sastavu države Srbije", rekao je Bogdanović nakon liturgije u manastiru Visoki Dečani, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji danas obeležava manastirsku slavu.

Na Kosovu su, u organizaciji Vlade Kosova, 15. novembra održani lokalni izbori. Vlada Srbije je saopštila da nema uslova da kosovski Srbi izađu na te izbore, ali je jedan deo Srba ipak učestvovao na njima.

Vodeće organizacije kosovskih Srba tražile su od Beograda da sankcioniše Srbe koji su se kandidovali na izborima.

Bogdanović je kazao da je u manastir Visoki Dečani došao da bratstvu čestita slavu i da ne bi želeo da iz manastira šalje političke poruke.

"Želim, međutim, da sa ovog svetog mesta uputim poruku kosovskometohijskim Srbima da je nama jako potrebno jedinstvo i pored svih razlika koje postoje među nama", rekao je Bogdanović.

Prema njegovim rečima, Srbi sebi ne smeju da dozvole sukobe i podele.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.