Izvor: B92, 12.Sep.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blagojević neovlašćeno sa BK
Beograd -- Vlada Srbije smenila je generalnog direktora PTT-a Srđana Blagojevića zbog toga što je neovlašćeno potpisao ugovor sa kompanijom BK Trejd o preuzimanju većinskog vlasništva nad Mobtelom - izjavio je za Radio B92 srpski premijer Zoran Živković. "Direktor PTT-a je na mišljenje dobio ugovor koji je u Vladi predložen, ali kao tip ugovora, a ne kao konačni ugovor, kako bi PTT dao svoje stručno mišljenje da li takav ugovor može da bude potpisan između PTT-a, kao vladine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << firme, i Karića", objasnio je Živković. "Blagojević je rekao da je sa gledišta PTT-a taj ugovor moguć i da je dobar. To je sve što je trebalo da učini. Na žalost, on je otišao korak dalje i potpuno neovlašćeno potpisao taj ugovor sa Karićem što je nedopustivo, što je protivno propisima. Naime, svaki ugovor koji potpisuje javno preduzeće mora prvo da dobije saglasnost Vlade, a za svoj akt Blagojević nije imao ni saglasnost Upravnog odbora nego je na svoju volju telefonom pravio konsultacije sa članovima Upravnog odbora, što takođe nije nešto što može da bude prihvaćeno. Zato se Vlada odlučila na to da Blagojević bude smenjen", rekao je Živković.Premijer Zoran Živković, u izjavi za Radio B92, ističe da o procentima učešća države u kompaniji Mobtel ne treba pričati dok svoj stav ne zauzme Međuresorska radna grupa: "Veoma dugo je otvorena priča o tome da li je vlasništvo u Mobtelu baš dobro odmereno, kao što danas stoji i jedini način da se to reši, a za to postoji i spremnost Karića i Vlade Srbije je da Međuresorska radna grupa, koja je formirana, u najkraćem mogućem roku ispita sve činjenice vezane za pitanje vlasništva u Mobtelu i da nakon svog stava, Vlada Srbije zauzme svoj stav u pregovorima ili dogovorima sa BK korporacijom".







