Izvor: Blic, 12.Feb.2008, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bez izjava posle sednice Saveta za nacionalnu bezbednost

Savet za nacionalnu bezbednost Srbije zasedao je danas u Beogradu, ali javnost zbog prirode informacija neće biti upoznata sa detaljima sastanka.

Teme sastanka, niti informacije o učesnicima sastanka, nisu saopštene, ali je, prilikom njegovog zakazivanja najavljeno da će biti razmotreni akcioni planovi koje su ministarstva pripremila kao odgovor na najavu Prištine o jednostranom proglašenju nezavisnost Kosova i Metohije.

Javnost zbog prirode informacija neće biti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << upoznata sa detaljima sastanka, budući da akcioni planovi koje su sva nadležna ministarstva Vlade Srbije pripremala u proteklih nekoliko meseci poverljivi dokumenti.

Sednicu je juče zakazao predsednik Srbije Boris Tadić u okviru paketa mera koje je državni vrh usaglasio 11. februara, kako bi se pripremile mere i potezi vlasti u Beogradu na eventualno proglašenje nezavisnosti Kosova.

Savet za nacionalnu bezbednost formiran je 31. maja prošle godine uredbom Vlade Srbije sa zadatkom da koordinira rad svih ministarstava iz sektora bezbednosti i svih bezbednosnih i obaveštajnih službi.

Savet, posle konstitutivne, nije održao ni jednu sednicu. Članovi Saveta su predsednik i premijer Srbije, ministri pravde, odbrane i policije, načelnik Generalštaba Vojske, direktor BIA i šefovi Vojno-bezbednosne agencije (VBA) i Vojne obaveštajne agencije (VOA). Savetom predsedava predsednik Srbije.

Održan i sastanak Spoljnopolitičkog saveta

Članovi Spoljnopolitičkog saveta Ministarstva spoljnih poslova Srbije razgovarali su danas o "najnovijim događajima u vezi sa Kosovom i Metohijom i procesu približavanja Srbije Evropskoj uniji".

U večerašnjem saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Srbije navodi se da je šef diplomatije Vuk Jeremić upoznao članove saveta sa stavovima državnog vrha u odnosu na aktuelnu spoljnopolitičku situaciju.

Kako se dodaje, sastanak je sazvan na poziv šefa diplomatije Srbije Vuka Jeremića i predsednika Spoljnopolitičkog saveta Ministarstva spoljnih poslova Srbije Živorada Kovačevića.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.