Izvor: Glas javnosti, 27.Jun.2008, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beogradska uvertira Čedomira i Ivice?
BEOGRAD - Beogradske opštine u kojima vlast nameravaju da oforme DS, G17, SPS i LDP mogle bi da posluže kao model za gradsku vlast. Koalicija DS-a, LDP-a i SPS-PUPS, kako nezvanično saznajemo, trebalo bi da bude iznenađenje 14. jula za sadašnje koalicione partnere socijalista (DSS i SRS), koji još tvrde da će toga dana baš oni dobiti vlast u prestonici zajedno sa socijalistima.
Šef gradskog izbornog štaba LDP-a Dejan Ranđić potvrdio je da ta stranka razume potrebu demokrata >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da u koaliciju za Beograd pozovu i SPS.
- Kao i na nivou Republike, spremni smo da u Gradu podržimo DS, ali ona nije blanko i bezrezervna. Još nije bilo zvaničnih pregovora na tu temu, ali očekujemo da će ih uskoro biti i da će se na njima raspravljati i o kadrovskim rešenjima, jer nam nije svejedno koga i koju politiku bi trebalo da podržimo. Sigurno nećemo biti za to da gradonačelnik i predsednik Skupštine budu iz SPS-a - rekao nam je Ranđić i dodao da je vlast LDP-a i DS-a već formirana na Zvezdari, Čukarici i Savskom vencu, a ovih dana biće i u Rakovici, Vračaru i Paliluli, a i Voždovcu, gde im je potrebna treća stranka. A to je, prema našim saznanjima, baš SPS. Na Novom Beogradu je već potpisan koalicioni sporazum.
I v. d. gradonačelnika Zoran Alimpić ponovio je juče da neće pomerati datum konstitutivne sednice, ali je i dodao da su pritisci u vezi s tim mnogo manji.
- Pregovori o formiranju republičke vlasti se intenziviraju, a jedan od elemenata u njima je konstituisanje i formiranje vlasti u Beogradu. Nesporno je da će za 20 dana biti formirana Skupština Beograda, a većina od 56 odbornika izabraće predsednika parlamenta i ostale gradske organe - podsetio je on.
A generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić tvrdi da će savez sa narodnjacima i socijalistima opstati uprkos tome što je SPS na republičkom nivou ušla u koaliciju sa ZES. On „ima apsolutno poverenje u čelnike Gradskog odbora SPS-a“, jer „to što je koalicioni sporazum potpisan nešto znači i važnije je i jače od pretnji i ucena“.
- Imamo svakodnevne sastanke i o najsitnijim detaljima. Podršku naroda i njegovo poverenje ne smemo da izigramo. Hoćete da vam pričam o ponudama, o tome kako treba da ćutimo o kriminalnim aferama kako bi se, možda, smanjio pritisak na to da se dopusti Grad... Pre bih se ubio nego što bih na tako nešto pristao - rekao je on.
Kada je vlast i novac u pitanju i rogovi se mogu sloziti u dzaku.





