Izvor: B92, 08.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Batić predao spise o malverzacijama
Beograd -- Ministar pravde kaže da ništa nije znao o dokumentaciji koju je Tužilaštvu predao bivši ministar pravde Vladan Batić.
"Nisam imao prilike da je vidim, u Ministarstvu ne postoji, a o toj dokumentaciji sa Kipra čuo sam iz medija", rekao je Zoran Stojković. "Ako Batić ima tu dokumentaciju, moramo se zapitati na osnovu čega je kod njega državna dokumentacija i zašto je danas iznosi jer je na Kipru bio pre dve godine, koliko ja znam. Ako ima dokumentaciju i ako >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u njoj nečega ima, bio je dužan da je preda Tužilaštvu, ali da ostane trag u Ministarstvu o postojanju te dokumentacije. Mi nemamo trag o tome da je ikakva dokumentacija dobijena. On tvrdi da je reč o dokumentaciji koju je dobio kao ministar pravde, a u tom slulčaju bi ona morala da bude i Ministarstvu", kaže on.
Vladan Batić i predsednički kandidat Demohrišćanske stranke Srbije predao je Tuzilaštvu kopiju dokumenata koje je dobio iz Haškog tribunala. Batić je naveo da je reč o dokumentima vezanim za finansijske malverzacije Slobodana Miloševića i njegovih prijatelja. "Ovde su i neki donatori stranaka vladajuće koalicije, imena koja su veoma poznata javnosti. Ta imena pominjana su u aferama zbog kojih jer pravljen anketni odbor", kaže Batić.
Ministar finansija Mlađan Dinkić najavljuje da će nadležni organi razmotriti pomenuta dokumenta. "Ako su to dokazi, ako ih je Batić dobio iz Haškog tribunala, svakako da će ih nadležni organi pogledati. Ako bude tražena asistencija Ministarstva finansija, mi ćemo naše eksperte uključiti", rekao je Dinkić.




