Izvor: B92, 23.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bakarec: Da nam daju "haški" popust
Beograd -- Nebojša Bakarec kaže da Srbija ima manevarski prostor da poboljša svoju poziciju u odnosu na Haški tribunal.
Nebojša Bakarec, član Izvršnog odbora DSS, rekao je da u to treba da se uključi i predsednik Srbije, Boris Tadić. On je u Kažiprstu B92 u petak kazao da Srbija treba da ima isti status kao i Hrvatska, poručujući da "zaslužujemo haški popust":
"Izabran je predsednik Srbije i mi smo ga podržali, koji je - hajde da kažem - u ovom slučaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << po volji SAD-u, koje su politički faktor koji nas najviše pritiska i zahteva tu saradnju sa Haškim tribunalom. Najmoćnija je zemlja na planeti, da kažemo. Prema tome, pošto je narod imao tu volju i političke stranke da se izabere i da se krene napred u pozitivnom smeru u pitanju izbora predsednika i uopšte prilika u zemlji, onda smatram da zaslužujemo da dobijemo nekakav haški popust i da dobijemo ravnopravan tretman kao i Hrvatska".








