Antić u okviru predizborne kampanje posetio Istanbul

Izvor: N1 televizija, 05.Feb.2018, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Antić u okviru predizborne kampanje posetio Istanbul

Istanbul je spreman da pomogne Beogradu da modernizuje svoje komunalne službe, kao i da podrži investicije turskih kompanija u naš glavni grad, izjavio je u Istanbulu kandidat za gradonačelnika Beograda liste SPS-JS Aleksandar Antić, posle razgovora sa gradonačelnikom Istanbula Mevlutom Ujsalom.

Antić se saglasio s gradonačelnikom Istanbula da ima mnogo prostora za još bolju saradnju dva grada, naročito kroz podršku poboljšanja sistema javnog transporta u Beogradu, komunikaciji >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << građana sa komunalnim službama, kao i upravljanju velikim sistemima, navodi se u saopštenju SPS-a.

"Impresivan je integrisani sistem za vanredne situacije i hitne intervencije, koji u Istanbulu objedinjuje mnoge službe i izuzetno efikasno izlazi u susret građanima kada je to neophodno. Iskustvo Istanbula u ovoj oblasti bilo bi Beogradu od velike koristi i za to imamo punu podršku gradonačelnika i gradskih službi Istanbula", rekao je Antić.

Gradonačelnik Istanbula Mevlut Ujsal preneo je spremnost turskih kompanija, a naročito onih čije je sedište u Istanbulu da plasiraju investicije u Beograd.

"Imamo otvorena vrata i izuzetne prijatelje u Istanbulu, koji su spremni da pomognu Beogradu, kako bi svoje sisteme i javne službe uspostavio po najvišim svetskim standardima, kakvi već postoje u Istanbulu, jednoj od najvećih evropskih i svetskih metropola. To je kapitalna mogućnost, koju moramo iskoristiti", rekao je Antić.

U razgovoru sa gradonačelnikom Istanbula, Antić se interesovao za sistem socijalne zaštite u Istanbulu, kao i za moguće unapređenje beogradskog sistema podrške ugroženim grupama, po ugledu na Istanbul.

Antić je posetio i nekoliko gradskih institucija Istanbula, među kojima i servis za komunikaciju sa građanima, čijih 700 zaposlenih svakog dana odgovori na 35.000 poziva građana i rešavaju njihove konkretne probleme u funkcionisanju komunalnih sistema.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Antić za Beograd sredio "istanbulski model"

Izvor: Mondo, 05.Feb.2018

Istanbul je spreman da pomogne Beogradu da modernizuje komunalne službe, i da podrži investicije turskih kompanija, izjavio je danas u najvećem gradu Turske Aleksandar Antić, kandidat liste SPS-JS za gradonačelnika Beograda...Foto: Beta/Socijalistička partija Srbije/DS..Antić je posle razgovora...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.