Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Jan.2016, 14:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Anđelković: Čeka nas prljava predizborna kampanja
Politički analitičar Dragomir Anđelković ocenio je danas da će predizborna kampanja biti "prljava" jer će biti lično usmerena ka stranačkim liderima, ali i protiv određenih kandidata.
Anđelković za N1 kaže da će predizborna kampanja "ličiti na prodaju deterdženta", jer će se u njoj političari "prodavati" biračima kao deterdžent.
On smatra da političari u kampanji neće praviti velika iznenađenja, jer takve stvari mogu da izgube kontrolu, pa dodaje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da građane zato i pred ove izbore čeka maženje životinja, grljenje i ljubljenje dece i slični prizori.
Anđelković ne misli da može doći do velikog okupljanja opozicije, a kao glavni razlog vidi sujetu stranačkih lidera.
"Kako bi se objedinili Boris Tadić i Bojan Pajtić i ko bi tu bio lider? Suviše su tu velike sujete, veliki je ego, niko ne bi prihvatio da bude u drugom planu u toj koaliciji", uveren je Anđelković.
On smatra i da pojedinačno stranke Borisa Tadića i Čedomira Jovanovića nemaju šansu na izborima, zbog čega su ove dve partije napravile savez sa LSV.
Anđelković navodi da su izbori neizvesni za sve stranke i koalicije koje su oko cenzusa, a kao primer navodi DSS, za koji se na prošlim izborima nije očekivalo da neće preci cenzus.
On očekuje i da će posle izbora u Skupštinu Srbije ući partija ili koalicija koja će biti protiv ulaska Srbije u Evropsku uniju.
311
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Predizborna atmosfera na novinarski način
Izvor: Studio B, 19.Jan.2016
Iako izbori još uvek nisu raspisani, već samo najavljeni, utisak je da je predizborna atmosfera u toku. Suprotno očekivanju da će kampanju voditi samo političari, dešava se da u njoj s namerom ili bez nje učestvuju i novinari...Primer takve prakse je i pitanje novinara N1 upućeno premijeru Aleksandru...






