Izvor: B92, 13.Apr.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerikanci ušli i u Tikrit

Kamp As Salija -- Glavnokomandujući američkih snaga general Tomi Frenks rekao je da su američki vojnici ušli u Tikrit, rodni grad zbačenog iračkog lidera Sadama Huseina, i da nisu naišli na otpor. "Ne želim da kažem da je sve gotovo, ali ću reći da su američke snage u Tikritu. Kako mi je javljeno, nije bilo otpora", rekao je Frenks u intervjuu za Si-En-En. On je dodao da je, ipak, prerano reći da je sve gotovo i da vojna akcija neće biti zaustavljena dok svi "džepovi" iračkog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << otpora ne budu pod kontrolom. "Znamo da ima džepova iračkog otpora koji uključuju svašta, koliko sam čuo, od paravojnih snaga do odreda smrti Sadamovih 'fedajina'", rekao je Frenks. On je dodao da takođe poseduje informaciju da postoje "džepovi" otpora stranaca u Iraku, koji su odlučili da se bore do smrti. "Sve dok ne budemo imali osećaj da je sve pod kontrolom, nećemo karakterisati ovu vojnu fazu kao da je završena i da je režim uništen", kaže Frenks.On je naglasio da pouzdano zna da je iračka armija uništena i da više ne postoji komandna i kontrolna struktura režima. Tikrit, grad 175 kilometara severno od Bagdada, bio je poslednji veći irački grad koji je pružao otpor američkim snagama.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.