Američki tenkovi stižu u Bugarsku

Izvor: 011vodič.com, 18.Avg.2015, 17:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Američki tenkovi stižu u Bugarsku

Prema rečima portparola jedinice morske pešadije SAD u Evropi, kapetana Ričarda Ulša, u Bugarskoj su poslata 4 tenka „Abramos“, tri samohodna artiljerijska topa i šest oklopnih izviđačkih vozila.
Narednih dana tehnika će se naći na poligonu za obuku u bugarskom Novom selu gde se sada nalazi oko 160 američkih padobranaca u okviru šestomesečne smene vojnih kontigenata.
„Nova smena vojnih kontigenata, koja je objavljena u junu kao deo Inicijative za osiguranje >> Pročitaj celu vest na sajtu 011vodič.com << bezbednosti u Evropi, prva je od tri planirane smene američkih padobranaca u Bugarskoj“, dodaje „Militeri tajms“.
Sputnik
The post Američki tenkovi stižu u Bugarsku appeared first on Politika.

Nastavak na 011vodič.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta 011vodič.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta 011vodič.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.