Izvor: 011vodič.com, 18.Avg.2015, 17:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Američki tenkovi stižu u Bugarsku
Prema rečima portparola jedinice morske pešadije SAD u Evropi, kapetana Ričarda Ulša, u Bugarskoj su poslata 4 tenka „Abramos“, tri samohodna artiljerijska topa i šest oklopnih izviđačkih vozila.
Narednih dana tehnika će se naći na poligonu za obuku u bugarskom Novom selu gde se sada nalazi oko 160 američkih padobranaca u okviru šestomesečne smene vojnih kontigenata.
„Nova smena vojnih kontigenata, koja je objavljena u junu kao deo Inicijative za osiguranje >> Pročitaj celu vest na sajtu 011vodič.com << bezbednosti u Evropi, prva je od tri planirane smene američkih padobranaca u Bugarskoj“, dodaje „Militeri tajms“.
Sputnik
The post Američki tenkovi stižu u Bugarsku appeared first on Politika.

















